شرکت یونید در سال ۱۹۸۰ فعالیت خود را به عنوان اولین سازنده محصولات پتاسیم دار در کره آغاز کرد. یونید که از آن زمان تابه حال به یکی از شرکت‌های پیشرو کره تبدیل شده دارای دو بخش اصلی محصولات چوبی و شیمیایی است. یونید سعی دارد ارزش های بیشتری را از طریق توسعه تولیدات و نوآوری های تکنولوژیکی ایجاد کند.

بخش شیمیایی یونید محصولات بازی شیمیایی غیر آلی مانند پتاسیم هیدروکسید و پتاسیم کربنات را تولید می‌کند. این شرکت بواسطه هزینه پایین مواد اولیه، کیفیت بالا و همچنین بازاریابی فعال، توسعه فناوری و سرمایه گذاری مستمر بر روی تجهیزات جایگاه ممتاز خود را در بازار کره و جهان ثبت کرده است. یونید برای افزایش ارزش تولیدات خود تلاش می کند از طریق دست یابی به پرسنل متخصص به سمت اهدافش در رابطه با کسب و کار خود جلو برود.
این شرکت تنها سازنده ی پتاسیم هیدروکسید و پتاسیم کربنات، از طریق تجزیه الکتریکی پتاسیم کلرید (NaCl) در کره است ، یونید همچنین در تلاش است که بواسطه ایجاد سیستم های مختلف سازگار با محیط زیست به یک شرکت حافظ محیط زیست نیز تبدیل شود.

یونید در سال ۲۰۰۲، در جیانگ سو چین شرکتی را به منظور گسترش بازار پتاسیم راه اندازی کرد. این شرکت توانست با اتکا به ۲۰ سال دانش انباشته شده مربوط به مدیریت کارآمد و به واسطه وارد شدن به بازار چین که روزانه در حال گسترش است، به جایگاه برجسته جهانی دست یابد. یونید به خوبی می داند که موفقیت آینده شرکت در گرو مصرف کنندگان است و به همین دلیل همواره مشتریان را در اولویت قرار می دهد. یونید به تحقیق و توسعه به منظور تولید کالای با کیفیت و منطبق با محیط زیست ادامه خواهد داد. یونید, خود را شریک شما می‌داند و سعی می‌کند سود خود را با مشتریان، سهام داران و جامعه تقسیم کند.